• Dolar
  Dolar 0.00 %
 • Euro
  Euro 0.00 %
 • Gram Altın
  Gram 0.00 %
 • Çeyrek Altın
  Çeyrek 0.00 %
 • Bitcoin
  Bitcoin 0.00 %
 • Ethereum
  Ethereum 0.00 %

TÜGİAD Kahramanmaraş ve Diyarbakır’da şube açıyor


TÜGİAD Kahramanmaraş ve Diyarbakır’da şube açıyor
28 Eylül 2022, 11:06

Ekim ayında Kahramanmaraş’ta Doğu Akdeniz, kasım ayında ise Diyarbakır’da Güneydoğu Anadolu şubelerini hizmete açacaklarını duyuran Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, 2528 Ekim tarihleri arasında Hamburg’da yapılacak G20 YEA Zirvesi’nde Türkiye'yi temsil edeceklerini söyledi. 

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), yaz tatilinin ardından düzenlediği etkinlikte üyeleriyle bir araya geldi. TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmaya çok sayıda üye katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Başkan Vekili, hukukçu Dr. Av. Murat Aksu, İş İnsanı Ömer Kızıl, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Emine Erdem, Ekonomist Saadet Büyük ve İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü ve Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin geceye katılarak, siyasal, ekonomik sportif açıdan Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdi. Konuşmaların ardından  Çevikel, alanlarında yaptıkları katkılardan ötürü konuşmacılara birer plaket takdim etti. 

YENİ ÜYELERE PLAKETLERİ VERİLDİ

Uzun bir yaz dönemini geride bıraktıklarını belirten Çevikel, “Yaz tatili nedeniyle bir süredir bir araya gelemediğimiz üyelerimizle buluşmak için düzenlediğimiz etkinliğimize katılım çok güzel oldu. Var olan dostluklarımızı tazeledik, aramıza yeni katılan üyelerimize plaketlerini verdik. Yeni iş birliklerinin temellerini attık. Şimdi daha dinç ve heyecanlı bir şekilde, üretimi, ihracatı, istihdamı artırmak için hazırız” dedi.

“G20 YEA ZİRVESİ’NDE ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ”

TÜGİAD olarak yaz dönemini de dolu dolu geçirdiklerini belirten Çevikel, yurt dışı ticaret heyetleri ile yeni pazar arayışlarımızı sürdürdük. Ayrıca, 2528 Ekim tarihleri arasında Hamburg’da gerçekleştirilecek olan G20 YEA Zirvesi’ne yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Böylesine önemli bir etkinlikte ülkemizi temsil edecek olmanın da gururunu yaşıyoruz. Üyelerimizin önünü açacak, onların yurt içi ve yurt dışı pazarlarla daha fazla buluşmalarına olanak sağlayacak etkinliklerimizle, üretim, ihracat ve istihdamın artmasına katkı sağlamayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“DOĞU AKDENİZ VE GÜNEYDOĞU ANADOLU ŞUBELERİMİZİ AÇIYORUZ”

TÜGİAD’ın yurt içi ve yurt dışı örgütlenmesinin de hızlı bir şekilde sürdüğünü kaydeden Çevikel, “Ankara, Bursa, Çukurova, Ege ve Eskişehir şubelerimize ek olarak Ekim ayında Kahramanmaraş’te Doğu Akdeniz şubemizi açacağız. Kasım ayında da Diyarbakır’da Güneydoğu Anadolu şubemiz hizmete girecek. Yeni bölgelerimizin de hizmete girmesiyle ailemiz daha da büyüyecek ve gücünü artıracak” ifadelerini kullandı. 

ŞEHİT POLİS İÇİN SAYGI DURUŞU

Gecede ayrıca Mersin’deki hain saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Geçer, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden TÜGİAD Kurucularından iş insanı Hüsamettin Kavi ve tüm hayatını kaybeden üyeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Ekonomi Haberleri

 • E-ticaretin uzman isimleri, zirvede buluşacak
 • SunExpress, 18 binden fazla depremzedenin tahliyesini gerçekleştirdi
 • Türk Hava Yolları, IATA'nın Havayolu Perakende Konsorsiyumu’na dahil oluyor
 • Ülker Bisküvi'den 195 milyon dolarlık sendikasyon anlaşması 
 • Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı
 • New York Borsası, Martı’yı Türk bayraklarıyla karşıladı
 • Aras Kargo’da üst düzey atama
 • Mazars Denge'den cinsiyet eşitliği vurgusu
 • TEB Yatırım, Devexperts’in geliştirdiği mobil alım-satım platformunu hizmete sundu  

Copyright 2023 Haber Günüm, Tüm Hakları Saklıdır